Korvpall

Eesti-Läti korvpalliliiga tabel ja tulemused 2026/27

Eesti-Läti liiga 2026/27 tabelit juhib 27. oktoobri seisuga VEF Rīga, kes on võitnud kõik 7 mängu. Lehel: hooaeg numbrites, tabel, tulevad mängud ja viimased tulemused.

See hooaeg 2026/27

49
mängu
163,1
punkti mängus
2%
lisaajale
53%
koduvõite

Punktid veerandite kaupa: 42,2 · 41,6 · 39,8 · 39,2

Kõik selle hooaja mängud.

Tabel

Tabel
KohtMeeskondMVKVõidu %Punktid
1VEF Rīga770100%644:485
2Rīgas Zeļļi660100%565:442
3Valmiera Glass Via76186%642:530
4Ventspils75271%621:589
5Tartu Ülikool64267%490:444
6Bigbank/Kalev64267%502:476
7TalTech74357%514:529
8Rīgas Juniori63350%505:530
9Keila KK73443%517:590
10Pärnu52340%387:393
11BK Ogre62433%506:526
12BK Liepāja61517%449:496
13Viimsi71614%527:587
14Latvijas Universitāte81712%633:749
15Keila Basket7070%491:627

Meeskonnad sel hooajal

Meeskonnad sel hooajal
MeeskondMängeVisatud mängusLubatud mängusKodus V–KVõõrsil V–K
BK Liepāja674,882,71–20–3
BK Ogre684,387,71–21–2
Bigbank/Kalev683,779,33–11–1
Keila Basket770,189,60–30–4
Keila KK773,984,32–21–2
Latvijas Universitāte879,193,60–21–5
Pärnu577,478,62–10–2
Rīgas Juniori684,288,33–10–2
Rīgas Zeļļi694,273,73–03–0
TalTech773,475,61–23–1
Tartu Ülikool681,774,02–12–1
VEF Rīga792,069,34–03–0
Valmiera Glass Via791,775,73–13–0
Ventspils788,784,11–14–1
Viimsi775,383,90–41–2

Kõigi selle hooaja peetud mängude põhjal, koos lisaajaga.

Resultatiivseimad

Resultatiivseimad
KohtMängijaMeeskondMPP/mLp/mRs/m
1H. PetrovicsRīgas Juniori612120,25,54,5
2M. KirvesPärnu48020,012,33,8
3B. McBrideValmiera Glass Via713218,92,43,7
3K. JurtsenkoViimsi713218,97,41,7
5J. TillmonKeila Basket713118,75,92,1
6J. VitolsBK Ogre610918,23,04,5
7T. Reginald DeshawnLatvijas Universitāte813216,55,02,8
8A. AusejsVentspils711516,42,94,7
9K. PalekTartu Ülikool69816,35,72,3
10D. ForrestBigbank/Kalev58116,28,21,6
11R. DegrayVentspils57915,83,60,6
12J. SearsVEF Rīga46315,83,34,8
13O. L. LobsingerBK Ogre69415,76,71,2
14L. KoshevatskyiLatvijas Universitāte812215,33,35,0
15T. PerkinsRīgas Zeļļi69015,03,32,5

48 mängu statistika põhjal hooaja 49 peetud mängust. M mänge, P punkte, P/m punkte mängus, Lp/m lauapalle mängus, Rs/m resultatiivseid sööte mängus.

Visked

Visked
KohtMängijaMeeskondMMin2P%3P%VV%
1H. PetrovicsRīgas Juniori629,265%31%74%
2M. KirvesPärnu429,952%38%74%
3B. McBrideValmiera Glass Via728,450%28%91%
3K. JurtsenkoViimsi727,545%41%83%
5J. TillmonKeila Basket729,742%32%66%
6J. VitolsBK Ogre626,956%41%91%
7T. Reginald DeshawnLatvijas Universitāte830,460%33%65%
8A. AusejsVentspils723,663%39%88%
9K. PalekTartu Ülikool626,656%46%72%
10D. ForrestBigbank/Kalev525,274%–81%
11R. DegrayVentspils520,758%55%80%
12J. SearsVEF Rīga424,459%26%73%
13O. L. LobsingerBK Ogre628,053%50%61%
14L. KoshevatskyiLatvijas Universitāte832,352%30%64%
15T. PerkinsRīgas Zeļļi620,457%8%90%

Resultatiivseimate mängijate visketabavus samade mängude põhjal. Min – minuteid mängus, 2P% – kahepunktivisete tabavus, 3P% – kolmepunktivisete tabavus (kui mängija viskab mängus keskmiselt vähemalt 2 kolmepunktiviset), VV% – vabavisete tabavus; kriips seal, kus numbrid ei klapi.

Meeskondade visked

Meeskondade visked
MeeskondMänge2P%3P%VV%LpRsVlBlPk
Rīgas Zeļļi663%31%76%40,720,27,82,316,3
VEF Rīga759%30%75%38,723,17,73,110,3
BK Ogre657%33%69%30,515,37,51,713,0
Valmiera Glass Via756%34%74%37,119,67,33,011,9
Rīgas Juniori554%37%60%32,014,05,82,814,4
Ventspils754%35%78%34,918,97,92,614,9
Bigbank/Kalev653%31%71%33,019,27,03,313,3
Latvijas Universitāte852%31%61%32,518,47,11,613,4
Tartu Ülikool651%34%67%38,219,36,24,515,3
Viimsi651%31%73%32,518,84,72,015,0
BK Liepāja650%30%67%28,815,27,01,814,2
Pärnu550%25%63%36,219,08,42,012,2
Keila KK649%32%64%32,816,38,82,818,7
TalTech749%31%60%31,316,68,72,315,0
Keila Basket642%28%50%32,010,07,51,712,8

47 mängu meeskonnastatistika põhjal hooaja 49 peetud mängust, parim kahepunktivisete tabavus eespool. 2P% – kahepunktivisete, 3P% – kolmepunktivisete ja VV% – vabavisete tabavus; Lp – lauapalle mängus; Rs – resultatiivseid sööte, Vl – vaheltlõikeid, Bl – blokeeritud viskeid ja Pk – pallikaotusi mängus; kriips seal, kus number puudub või ei klapi.

Tänased ja tulevad mängud

Tänased ja tulevad mängud
AegMängTulemus
TalTech – Latvijas Universitāte–
Ventspils – Viimsi–
BK Liepāja – Viimsi–
BK Ogre – Keila Basket–
Bigbank/Kalev – Rīgas Zeļļi–
Keila KK – TalTech–
VEF Rīga – Tartu Ülikool–
Pärnu – Valmiera Glass Via–

Viimased tulemused

Viimased tulemused
AegMängTulemus
Keila KK – Viimsi
Keila KK: P. Carter 22, P. Peemot 20, V. Shymanskyi 13Viimsi: K. Valb 18, O. Pere 15, K. Jurtsenko 10
78:72
Rīgas Juniori – Keila Basket
Rīgas Juniori: H. Petrovics 25, E. Liekis 17, R. Kudrjavcevs 10Keila Basket: A. Kivimagi 20, C. Lenk 18, P. Salmins 17
89:82
Pärnu – Latvijas Universitāte
Pärnu: M. Kirves 22, H. Eelmae 21, K. Dubults 18Latvijas Universitāte: T. Reginald Deshawn 25, A. Kazaks 14, P. Katlaps 13
91:77
Valmiera Glass Via – VEF Rīga
Valmiera Glass Via: B. McBride 30, J. Heidbreder 21, V. Kohs 13VEF Rīga: A. Skele 18, L. C. Rodriguez Jr 17, M. Rogers 13
89:97
Tartu Ülikool – TalTech
Tartu Ülikool: C. Maidoh 16, M. Rosenthal 12, R. Andre 11TalTech: J. Rikberg 8, S. Post 8, T. Jurkatamm 6
65:41
Bigbank/Kalev – Keila Basket
Bigbank/Kalev: K. Vuks 20, R. Vuks 16, H. Toom 16Keila Basket: P. Salmins 21, J. Tillmon 16, R. Tamkivi 14
98:77
BK Ogre – Ventspils
BK Ogre: O. L. Lobsinger 24, K. Apsitis 19, J. Vitols 13Ventspils: R. Degray 24, A. Ausejs 14, E. Mezulis 13
88:92
Rīgas Zeļļi – Keila KK
Rīgas Zeļļi: T. Talcis 15, B. Shungu 13, T. Wahl 13Keila KK: J. Kirsipuu 14, V. Shymanskyi 12, T. Mark 11
103:70

LA – otsustati lisaajal. Iga tulemuse all mõlema meeskonna resultatiivseimad mängijad.Resultatiivseimad mängijad on iga mängu lehel.

Kõik selle hooaja tulemused

Oktoober 2026 · 36 mängu

Näita

September 2026 · 13 mängu

Näita

Rekordid

Eesti-Läti liiga
8

Eesti-Läti liigas läks hooajal 2025/26 lisaajale 8 mängu 200-st – umbes iga 25. mäng.

Eesti-Läti liiga
74

Eesti-Läti liigas on alates hooajast 2020/21 kõige suurem kolkimine olnud Bigbank/Kalev 122–48 Keila KK (detsember 2024), vahe 74 punkti.

Eesti-Läti liiga
234

Eesti-Läti liigas on alates hooajast 2020/21 kõige punktirohkem mäng olnud Keila KK 119–115 Latvijas Universitāte (märts 2026, lisaajaga) – kokku 234 punkti.

Eesti-Läti liiga
24

Eesti-Läti liigas on alates hooajast 2020/21 ühe hooaja pikim võiduseeria olnud meeskonnal Bigbank/Kalev: 24 võitu järjest hooajal 2023/24.

Eelmine hooaeg 2025/26

200
mängu
169,9
punkti mängus
4%
lisaajale
53%
koduvõite

Esimene poolaeg: 86,0 punkti mängus

Korduma kippuvad küsimused

Kes juhib Eesti-Läti liiga tabelit?

Eesti-Läti liiga 2026/27 tabelit juhib 27. oktoobri seisuga VEF Rīga, kes on võitnud kõik 7 mängu.

Millal on Eesti-Läti liiga järgmine mäng?

Järgmine mäng on kolmapäeval, 28. oktoobril: TalTech – Latvijas Universitāte.

Mitu meeskonda mängib Eesti-Läti liigas?

Hooajal 2026/27 mängib Eesti-Läti liigas 15 meeskonda.

Kust näeb Eesti-Läti liiga tulemusi?

Sellel lehel jaotises „Kõik selle hooaja tulemused“: hooajal 2026/27 on seni mängitud 49 mängu, viimane 27. oktoobril.