Korvpall

Soome Korisliiga tabel ja tulemused 2026/27

Soome Korisliiga 2026/27: tabelit juhib 27. oktoobri seisuga KTP Kotka Basket, kes on võitnud kõik 7 mängu. Lehel: hooaeg numbrites, tabel, tulevad mängud ja viimased tulemused.

See hooaeg 2026/27

42
mängu
173,0
punkti mängus
7%
lisaajale
62%
koduvõite

Punktid veerandite kaupa: 42,2 · 45,1 · 40,9 · 43,0

Kõik selle hooaja mängud.

Tabel

Tabel
KohtMeeskondMVKVõidu %Punktid
1KTP Kotka Basket770100%655:548
2Kipinä76186%682:628
3Honka75271%705:681
4Salon Vilpas74357%616:581
5Pyrintö Tampere74357%602:603
6Karhu Basket73443%588:581
7Lahti Basketball73443%592:609
8Helsinki Seagulls73443%536:565
9Kataja72529%589:612
10UU-Korihait Uusikaupunki72529%602:644
11Bisons Loimaa72529%512:588
12Kouvot Kouvola71614%587:626

Meeskonnad sel hooajal

Meeskonnad sel hooajal
MeeskondMängeVisatud mängusLubatud mängusKodus V–KVõõrsil V–K
Bisons Loimaa773,184,01–21–3
Helsinki Seagulls776,680,73–00–4
Honka7100,797,33–12–1
KTP Kotka Basket793,678,33–04–0
Karhu Basket784,083,02–21–2
Kataja784,187,41–21–3
Kipinä797,489,73–03–1
Kouvot Kouvola783,989,41–30–3
Lahti Basketball784,687,03–10–3
Pyrintö Tampere786,086,12–12–2
Salon Vilpas788,083,02–22–1
UU-Korihait Uusikaupunki786,092,02–20–3

Kõigi selle hooaja peetud mängude põhjal, koos lisaajaga.

Resultatiivseimad

Resultatiivseimad
KohtMängijaMeeskondMPP/mLp/mRs/m
1M. GillisKTP Kotka Basket615525,89,32,3
2L. WalkerSalon Vilpas717825,44,16,1
3A. PeltoniemiHonka715121,65,32,1
3J. McCoyKipinä715121,63,02,1
5M. TroutmanKouvot Kouvola611919,84,23,3
6S. StrongKataja713819,73,75,3
7J. MasonPyrintö Tampere713619,43,64,9
7S. WilliamsKouvot Kouvola713619,47,40,4
9G. ClarkUU-Korihait Uusikaupunki47518,88,32,3
10D. WilliamsLahti Basketball712918,43,74,0
11D. BoydKipinä712818,34,13,7
11J. J. WestPyrintö Tampere712818,39,32,7
13R. KorhonenLahti Basketball712517,93,71,9
14D. TillisUU-Korihait Uusikaupunki712317,66,62,6
15T. MurrUU-Korihait Uusikaupunki711917,03,03,4

Hooaja kõigi 42 peetud mängu statistika põhjal. M mänge, P punkte, P/m punkte mängus, Lp/m lauapalle mängus, Rs/m resultatiivseid sööte mängus.

Visked

Visked
KohtMängijaMeeskondMMin2P%3P%VV%
1M. GillisKTP Kotka Basket632,053%34%90%
2L. WalkerSalon Vilpas728,358%46%78%
3A. PeltoniemiHonka731,954%43%96%
3J. McCoyKipinä734,868%41%75%
5M. TroutmanKouvot Kouvola631,852%41%87%
6S. StrongKataja732,652%40%59%
7J. MasonPyrintö Tampere729,259%33%85%
7S. WilliamsKouvot Kouvola729,463%–69%
9G. ClarkUU-Korihait Uusikaupunki427,861%–59%
10D. WilliamsLahti Basketball729,946%32%61%
11D. BoydKipinä731,442%33%86%
11J. J. WestPyrintö Tampere731,654%–79%
13R. KorhonenLahti Basketball729,353%39%91%
14D. TillisUU-Korihait Uusikaupunki731,262%35%81%
15T. MurrUU-Korihait Uusikaupunki725,263%32%83%

Resultatiivseimate mängijate visketabavus samade mängude põhjal. Min – minuteid mängus, 2P% – kahepunktivisete tabavus, 3P% – kolmepunktivisete tabavus (kui mängija viskab mängus keskmiselt vähemalt 2 kolmepunktiviset), VV% – vabavisete tabavus; kriips seal, kus numbrid ei klapi.

Meeskondade visked

Meeskondade visked
MeeskondMänge2P%3P%VV%LpRsVlBlPk
UU-Korihait Uusikaupunki760%34%73%29,418,08,32,413,0
Honka758%32%75%33,720,69,72,911,4
Kipinä758%36%78%37,719,36,14,413,1
Salon Vilpas757%35%76%34,117,76,42,714,0
KTP Kotka Basket755%39%89%35,015,37,42,014,3
Helsinki Seagulls754%26%66%31,919,07,44,313,4
Karhu Basket753%32%73%37,316,78,43,315,3
Kouvot Kouvola753%34%73%30,115,710,12,115,0
Pyrintö Tampere753%29%81%33,615,34,44,410,6
Lahti Basketball751%29%71%36,916,08,12,714,0
Kataja750%32%75%36,016,45,02,711,7
Bisons Loimaa749%29%80%30,011,67,02,012,1

Hooaja kõigi 42 peetud mängu meeskonnastatistika põhjal, parim kahepunktivisete tabavus eespool. 2P% – kahepunktivisete, 3P% – kolmepunktivisete ja VV% – vabavisete tabavus; Lp – lauapalle mängus; Rs – resultatiivseid sööte, Vl – vaheltlõikeid, Bl – blokeeritud viskeid ja Pk – pallikaotusi mängus; kriips seal, kus number puudub või ei klapi.

Viimased tulemused

Viimased tulemused
AegMängTulemus
Helsinki Seagulls – Salon Vilpas
Helsinki Seagulls: L. Nikkarinen 17, R. Rougeau 16, K. Kennedy 15Salon Vilpas: L. Walker 24, M. Aalto 17, D. Jeffries 15
86:79
Lahti Basketball – Kipinä
Lahti Basketball: D. Williams 20, R. Korhonen 16, J. Threadgill 14Kipinä: H. Polla 20, J. McCoy 17, D. Boyd 13
78:90
Salon Vilpas – Helsinki Seagulls
Salon Vilpas: L. Walker 24, J. Godfrey 15, R. Laine 14Helsinki Seagulls: R. Rougeau 23, T. Williams 11, K. Kennedy 10
79:64
Kataja – Pyrintö Tampere
Kataja: T. Palmi 26, S. Strong 19, R. Springs 17Pyrintö Tampere: J. Mason 20, J. J. West 20, E. Muhonen 17
79:84
Honka – Kipinä
Honka: L. Tazlor 17, A. Peltoniemi 13, A. Ferguson 12Kipinä: J. Hilmer 19, J. McCoy 16, D. Boyd 15
94:96
UU-Korihait Uusikaupunki – Bisons Loimaa
UU-Korihait Uusikaupunki: D. Tillis 23, T. Murr 22, J. Jackson 17Bisons Loimaa: V. Tahvanainen 25, A. Alanen 18, R. Brown 12
90:78

LA – otsustati lisaajal. Iga tulemuse all mõlema meeskonna resultatiivseimad mängijad.Resultatiivseimad mängijad on iga mängu lehel.

Kõik selle hooaja tulemused

Oktoober 2026 · 37 mängu

Näita

September 2026 · 5 mängu

Näita

Rekordid

Soome Korisliiga
5

Soome Korisliigas läks hooajal 2025/26 lisaajale 5 mängu 235-st – umbes iga 47. mäng.

Soome Korisliiga
73

Soome Korisliigas on alates hooajast 2008/09 kõige suurem kolkimine olnud Pyrintö Tampere 124–51 Porvoon Tarmo (märts 2011), vahe 73 punkti.

Soome Korisliiga
280

Soome Korisliigas on hooaegadel 2008/09–2026/27 kõige punktirohkem mäng olnud Forssan Koripojat 156–124 Porvoon Tarmo (veebruar 2009) – kokku 280 punkti.

Soome Korisliiga
19

Soome Korisliigas on alates hooajast 2008/09 ühe hooaja pikim võiduseeria olnud meeskonnal Bisons Loimaa: 19 võitu järjest hooajal 2013/14.

Eelmine hooaeg 2025/26

235
mängu
171,5
punkti mängus
2%
lisaajale
58%
koduvõite

Esimene poolaeg: 86,3 punkti mängus

Korduma kippuvad küsimused

Soome Korisliiga: kes juhib tabelit?

Soome Korisliiga 2026/27: tabelit juhib 27. oktoobri seisuga KTP Kotka Basket, kes on võitnud kõik 7 mängu.

Soome Korisliiga: millal on järgmine mäng?

Järgmine mäng on reedel, 30. oktoobril: Helsinki Seagulls – Pyrintö Tampere.

Soome Korisliiga: mitu meeskonda osaleb?

Hooajal 2026/27 osaleb 12 meeskonda.

Soome Korisliiga: kust näeb tulemusi?

Sellel lehel jaotises „Kõik selle hooaja tulemused“: hooajal 2026/27 on seni mängitud 42 mängu, viimane 27. oktoobril.